Професія IT-фахівця у нашій країні сприймається як престижна. Високі заробітки, можливість віддаленої роботи з екзотичних місць, зарплата в іноземній валюті та інші привілеї приваблюють багатьох. Більшість людей записуються на курси, захоплені цією привабливою перспективою. Однак, такі обіцянки часто є лише маркетинговими прийомами. Незважаючи на це, попит на ІТ-курси постійно зростає, і щороку на ринок виходять тисячи випускників.
При цьому слід зазначити, що в самій моделі онлайн-курсів нічого поганого немає. Тільки розглядати їх потрібно як перший крок у професію. На ІТ- курсах ви отримуєте базові теоретичні знання, але їх можна вивчити і самостійно. Питання в тому, який формат навчання вам зручніше: розбиратися самому або отримувати готовий матеріал, домашні завдання і підтримку ментора.
За останній рік кількість ІТ-фахівців на ринку помітно зросла, але компанії, як і раніше, б’ються за мідлів та сеньйорів. Натомість випускників онлайн-курсів стає дедалі більше, а роботодавці не готові їх наймати.
Чому? Тому що, якщо ви навчалися п’ять років на юриста, це ще не означає, що ви стали затребуваним фахівцем. Після восьми років у медичній академії та двох років в ординатурі ви не зможете відразу проводити нейрохірургічні операції. Так само ніхто не довірить реальний проект людині, яка пройшла лише 3-6-12 місяців ІТ-курсів.
Будь-яка освіта надає знання, які потрібно вміти застосовувати на практиці. Проте, виникає питання, де саме цьому навчитися, якщо більшість ІТ-компаній навіть не запрошують таких кандидатів на співбесіду? Відповіддю на цю проблему стають компанії-посередники, що виходять на український ІТ-ринок. Вони пропонують випускникам курсів можливість перейти від теорії до практики, забезпечуючи необхідний досвід і підготовку для майбутньої кар’єри.
Випускникам ІТ-курсів пропонують роботу у проектах, де вони можуть використовувати технології, якими володіють на даний момент. Виходячи з рівня знань кандидата, визначають його роль у команді. Працюючи в таких компаніях, початківець отримує необхідний комерційний досвід, проте його робота не оплачується. Звичайно, шанси стажера знайти роботу збільшуються, але пошуком роботи він займається самостійно.
Якщо ви твердо вирішили працювати у сфері технологій, але вас зупиняє брак досвіду, варто звернути увагу на перші й поки що єдині в Україні ІТ-курси працевлаштування. Це компанія H4W, співробітники якої допомагають ІТ-фахівцям знайти роботу, надаючи можливість працювати над реальними проектами під керівництвом високопрофесійних менторів.
Не пропустіть можливість зробити перші кроки до успішної кар’єри в IT. Підпишіться на нашу розсилку сьогодні та отримуйте найсвіжіші поради та рекомендації від експертів галузі!
Підписавшись, ви будете серед перших, хто дізнається про нові можливості для стажування, актуальні вакансії та найкращі методи підготовки до співбесід.
Залиште свій email нижче та приєднайтеся до нашої спільноти майбутніх IT-професіоналів.